Szybkie i skuteczne czyszczenie komory transportowej w aucie dostawczym
Dbasz o wysoką jakość i bezpieczeństwo Twoich wypieków? Świetnie. Zachowanie czystości w zakładzie i podczas produkcji jest tutaj kluczowe. Warto też pamiętać o właściwym i regularnym czyszczeniu samochodów transportowych.
Samochód transportowy – wizytówka piekarni i cukierni
Czystość paki załadunkowej także ma wpływ na jakość towaru. W dodatku auto transportowe często jest też wizytówką piekarni czy cukierni.
Warto zadbać o to by robiło dobre wrażenie.
Wnętrze paki transportowej na ogół jest wykonane z materiałów wodoodpornych dlatego do ich czyszczenia można z powodzeniem użyć tych samych preparatów, którymi są myte ściany w pomieszczeniach produkcyjnych.
Aby nie tracić czasu, warto użyć skutecznych i ekonomicznych środków, we właściwym stężeniu. Wnętrze samochodu przewodzącego pieczywo lub wyroby cukiernicze należy przede wszystkim odtłuścić i zdezynfekować.


Mycie komory transportowej
Nie musisz zaopatrywać się w żadne specjalne preparaty.
Środki myjące, które wykorzystujesz do mycia i odkażania pomieszczeń produkcyjnych doskonale nadadzą do wyczyszczenia paki samochodu. Do usunięcia tłustych zabrudzeń na wewnętrznych ściankach paki użyj zasadowych, bezzapachowych środków rozpuszczających tłuszcze roślinne i zwierzęce.
Do procedury czyszczenia wnętrz samochodów transportowych doskonale nadaje się dedykowany dla branży spożywczej ELIT 545. To preparat do usuwania tłustych zabrudzeń dedykowany dla branży spożywczej. Jest to niezwykle wydajny, zasadowy koncentrat – niskopieniący, bezzapachowy, nie zawierający rozpuszczalników. Przeznaczony do mycia ręcznego i maszynowego.
W przypadku wykorzystania ELIT 545 do czyszczenia wnętrza samochodu transportowego, aby uzyskać doskonały efekt, zalecane stężenie to 2% roztwór.
Dezynfekcja wnętrza auta dostawczego
Po umyciu i odtłuszczeniu wnętrza paki załadunkowej należy ją jeszcze dokładnie zdezynfekować. I znowu można do tego użyć tych samych środków, którymi dezynfekujemy pomieszczenia produkcyjne. Należy tylko pamiętać aby środek dezynfekujący miał odpowiednie stężenie, a ekspozycja była odpowiednio długa.
Przy dezynfekcji doskonale sprawdzi się preparat myjąco – dezynfekujący Germex A. Jest to preparat o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Dedykowany dla przemysłu spożywczego, jest bezzapachowy i niskopieniący. Aby skutecznie i szybko (czyli w jednym cyklu roboczym) zdezynfekować komorę transportową należy przygotować roztwór 4%, pokryć nim ścianki przestrzeni załadunkowej i pozostawić na 15 min. (należy zadbać o to aby powierzchnia była w tym czasie cały czas wilgotna).


Procedura mycia i dezynfekcji
Procedura mycia komory transportowej jest prosta i standardowa:
Najpierw należy silnie zwilżyć powierzchnię przygotowanym roztworem, do szorowania użyć szczotki z polipropylenu lub nylonu. W końcowym etapie procesu preparat należy spłukać czystą wodą. Nadmiar wody z podłogi usunąć przy pomocy ściągaczki podłogowej lub odkurzacza dopuszczonego do pracy w mokrym środowisku. W końcowym etapie należy pozostawić komorę transportową otwartą, do całkowitego wyschnięcia.